DomyZMarzenISnow.pl

**Jesteś tutaj: **Strona główna

**Artykuły**

Drzwi przesuwne, kiedy montować?

Co decyduje o wyborze drzwi przesuwnych?

1.  Dostępne miejsce: 
 • Przy projektowaniu pomieszczenia należy wziąć pod uwagę miejsce na ruchome skrzydło drzwiowe. Otwarte drzwi zajmują część ściany, która mogła być wykorzystana na ustawienie mebli. Trzeba także pamiętać o obrazach czy lustrach, które mogą zostać zasłonięte. Drzwi kasetowe, chowane w ścianie, rozwiążą te problemy. Sprawdzą się szczególnie w małych, nieustawnych pokojach.

 • W małych łazienkach rozmieszczenie wszystkich elementów uzależnione jest od otwierających się drzwi. Dzieje się tak w momencie kiedy nie ma możliwości otwarcia drzwi na korytarz. Zamontowanie drzwi przesuwnych ułatwi aranżację takiej łazienki. Powieszone na nich lustro optycznie powiększy przestrzeń.
2.   Funkcja wnętrza:
 • Szerokie drzwi przesuwne nadają się do modelowania pomieszczeń. To świetne rozwiązanie dla osób lubiących przestrzeń i nieograniczone wnętrza. Rozsunięte drzwi spowodują, że pomieszczenie będzie przestronne. Kiedy zajdzie potrzeba wydzielenia mniejszej, prywatnej przestrzeni, wystarczy je zasunąć.

 • Zamknięte drzwi kasetowe mogą oddzielić kuchnię lub jadalnię od salonu. Tak zaprojektowane wnętrza umożliwią korzystanie z nich, jak z oddzielnych pokoi. W przypadku dużego przyjęcia, rozsunięcie drzwi pozwoli na ustawienie większego stołu.
3.   Estetyka:
 • Drzwi kasetowe mogą się podobać i zamontowanie ich w domu nie musi być podyktowane niczym innym. Ich charakter wprowadzi do pomieszczeń cechy nowoczesności.
Minusy drzwi przesuwnych:

1.   Akustyka:
 • Drzwi przesuwne nie przylegają do futryny tak mocno, jak drzwi wahadłowe, przez co nie są tak skuteczne w wyizolowaniu dźwięków. Ponadto kaseta to pusta przestrzeń, która w porównaniu do ściany, przepuści więcej hałasu.
2.   Zapachy:
 • Z tego samego powodu drzwi przesuwne mogą przepuszczać więcej zapachów. Jednak producenci udoskonalają zamknięcia i szczelność, dlatego nie powinno mieć dużego wpływu na decyzję o montażu takich drzwi.

3.   Solidność ściany:

 • Kaseta to przestrzeń, która może osłabić konstrukcję ściany. Dlatego przy wyborze firmy produkującej drzwi przesuwne, należy zwrócić uwagę na sposób wykonania kasety. Jest to szczególnie istotne przy wyborze szerokich skrzydeł, na które potrzeba dużo miejsca wewnątrz ściany. Na stronie firmy Eclisse można przeczytać, że problem nie został pominięty i kasety produkowane są tak, aby nie osłabiały konstrukcji. W ofercie można znaleźć drzwi z kasetą, na której możliwe jest powieszenie szafek, co świadczy o solidności tych produktów.

Wzornictwo drzwi przesuwnych:

 • Drzwi z ościeżnicą

  drzwi z ościeżnicą, pojedyncze. źródło www.eclisse.pldrzwi z ościeżnicą, podwójne, źródło eclisse.pl
 • Drzwi bez ościeżnicy

  drzwi bez ościeżnicy, pojedyncze. źródło eclisse.pldrzwi bez ościeżnicy, podwójne, źródło eclisse.pl
 • Drzwi z możliwością montażu elektrycznego w kasecie

  drzwi z montażem elektrycznym, pojedyncze, źródło eclisse.pldrzwi z montażem elektrycznym, podwóje, źródło eclisse.pl
 • Drzwi teleskopowe

  drzwi teleskopowe, pojedyncze, źródło eclisse.pldrzwi teleskopowe, podwójne, źródło eclisse.pl
 • Drzwi zaokrąglone

  drzwi zaokrąglone, pojedyncze, źródło eclisse.pldrzwi zaokrąglone, podwójne, źródło eclisse.pl
 • Drzwi z kasetą z możliwością montażu elementów wiszących

  kaseta z możliwością wieszania, drzwi pojedyncze, źródło eclisse.plkaseta z możliwością wieszania, drzwi podwójne, źródło eclisse.pl
 • Drzwi zachodzące

  drzwi zachodzące, źródło eclisse.pl
  Źródło zdjęć: strona firmy Eclisse, www.eclisse.plKomentarze:

**Dodaj komentarz**


**Kod antyspamowy**
**Odśwież**

**Jesteś tutaj: **Strona główna

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**